goldenretriever.cz

Golden Retriever (Zlatý retrívr)

Co je nového na goldenretriever.cz

Starší zprávy

Několik slov o kryptorchismu
Schopnost reprodukce je jednou z nejdůležitějších oblastí chovu psů a nejen psů a je také oblastí, které by měla být věnována co největší pozornost a ze zjištěného by měly být vyvozeny přísné závěry.
...pokračování zde.

DOPORUČUJEME
Nemá Váš pes cizopasníky?
Autor: Ivan Stuchlý
Nepostradatelná publikace pro všechny chovatele a majitele psů.
Ukázky a objednání

Nástavbové cviky poslušnosti
...Které cviky poslušnosti řadím mezi nástavbové? Zcela jednoduše by se dalo říci, že všechny ostatní, kromě základních cviků poslušnosti: vodění volné a následování, odložení, šoulačka s odložením, přinášení (aportování).
...pokračování zde I. a II.

Encyklopedie myslivosti
Vyšla ojedinělá publikace, týkající se mimo jiné též lovecké kynologie.
Publikace obsahuje na 594 stranách celkem 13 hlavních kapitol: Historický vývoj myslivosti, Legislativa, Myslivost a ochrana přírody, Zvěř v krajině, Biologie věře pernaté, Biologie zvěře srstnaté, Pobytové znaky zvěře, Genetika zvěře, Výživa zvěře, Choroby zvěře, Význam zvěře v ekosystémech, Zvěř a člověk, Lovecké střelectví.

Golden work Cup 2. ročník - Vyhlášení výsledků
Prestižní soutěž pro práceschopné zlaté retrívry

Vítězem se stala fenka Ara Bellis Perennis, 1855 bodů
Jako 2. se umístila fenka Cyra ze Zásmuk, 1252 bodů
Další pořadí a vyhlášení zde

Základní cviky poslušnosti a jejich význam ve výcviku loveckého psa
...je třeba si uvědomit, že základní cviky poslušnosti jsou skutečně tím nejnižším minimem, které musí každý vůdce psa s ním bezpodmínečně zvládnout, než se bude vůbec pouštět do dalších cviků, respektive do využívání loveckého psa v honitbě!
...pokračování zde I. a II.

Jak vybírat loveckého psa?
Autor článku Ing. Koloman FERJENTSIK dává mnoho užitečných rad, které mohou být cenné také pro chovatelé, jejichž odchovy nebudou jen zahřívat gauče.
Jsou zde řešeny otázky volby vhodného plemene, fenka či pes, výběr chovatele, postup při výběru ...
...1. část 2. část

Usmrcování psů v honitbě ve světle nového zákona o myslivosti...
1. července 2002 nabyl účinnosti zákon č. 449/2001 Sb., o myslivosti. V souvislosti s tím je vhodné pozastavit se nad některými podstatnými změnami právní úpravy, které se týkají pohybu psů v honitbě, resp. oprávnění je tam za zákonem stanovených podmínek usmrcovat.
...pokračování zde

FTR Terešov 20.12.2002
V pátek 20.12.2002 uspořádal OMS Rokycany a Klub chovatelů loveckých slídičů - sekce retrívrů zkoušky Field Trial Retrieverů (FTR). Zkoušky se konaly v bažantnici Terešov - MS Tisová hora.
Za slunečného, ale velmi chladného počasí, bylo 8 stupňů pod nulou, se zde sešlo 8 retrívrů, 4 zlatí a 4 labradorští.
...pokračování zde

!!! Pohár Golden work Cup 2002 udělen !!!

Největší zlatý portál
7.11.02 byly dále rozšířeny stránky zlatých linků. Z Goldenretriever.cz je tak nadále největší český goldenní portál. Celkový počet odkazů je 734, tříděných na stránky jedinců, chovatelských stanic, klubů, podle země původu, atd. Proč tedy nezačínat své putování po zlatíčkách na internetu z portálu goldenretriever.cz. Pokud narazíte na stránky, které v portálu ještě nejsou, budeme radi, kdyz nam pošlete na ně odkaz.

Etická plemenitba s ohledem na délku života psa...
...Někdy si chovatelské kluby volí až příliš vysoká kritéria pro zvířata vstupující do chovu, ale současně nic nepodnikají proti příbuzenské, někdy až inbreední (úzké) plemenitbě a neomezenému počtu krytí chovných psů. Jediné, co se dá chovatelům doporučit, je držet se zásad omezení zvyšování úrovně příbuzenské plemenitby. Podle velikosti populace a četnosti genů určit maximální počet vrhů na jednoho každého krycího psa. Volit kombinaci rodičovského páru z nepříbuzných zvířat. Dovézt psy z jiných, nejlépe izolovaných oblastí, ale nevyužívat je v chovu bez omezení....
...pokračování zde

OVVR 05.10.2002 Mýto
V sobotu 05.10.2002 se v Mýtě v Čechách sešlo na 30 retrívrů, labradorských i zlatých.
Konaly se zde zkoušky OVVR. Ukázaly docela solidní úroveň retrívrů, zvláště labradorů co se týče povahy a loveckých vloh. Zvítězil labrador Braddy Alfa Sirius.
Zkoušky pořádala chovatelská stanice The Best Baron.
...pokračování zde

Největší zlatý portál
3.7.02 byly zásadně přepracovány a rozšířeny stránky zlatých linků. Z Goldenretriever.cz se tak stává největší český goldenní portál. Celkový počet odkazů je 680, tříděných na stránky jedinců, chovatelských stanic, klubů, podle země původu, atd. Proč tedy nezačínat své putování po zlatíčkách na internetu z portálu goldenretriever.cz. Pokud narazíte na stránky, které v portálu ještě nejsou, budeme radi, kdyz nam pošlete na ně odkaz.

Příprava dovolené se psem se vyplatí...
Dovolená spolu s rodinným čtyřnohým miláčkem není dnes již žádný problém. Bez dobré přípravy si však majitelé psů mohou pořádně zkomplikovat život, hlavně v zahraničí. Vyplatí se proto neopomenout některá základní opatření, nezbytná pro bezproblémový průběh volných chvil.
...pokračování zde

Pohár The Best Baron
O víkendu 02.-04.08.2002 se v motelu Mýto sešlo na 25 retrívrů, převážně zlatých.
Konal se totiž druhý ročník Poháru The Best Baron se zadáváním titulů Všestranný retrívr, Největší šikulka a Největší sympaťák.
Soutěž pořádala chovatelská stanice The Best Baron.
...pokračování zde

Plemenitba loveckých psů
Výběr vhodného krycího psa pro Vaši fenu jistě není snadnou záležitostí, zvláště pokud se chovu chcete věnovat seriózně. Zajímavý článek na toto téma napsal Ing. Jaroslav Kostečka.
...Každopádně je nemyslitelné vybírat si krycího psa podle nejkratší vzdálenosti od bydliště feny, nebo naopak chtít za každou cenu krýt jen a jen vybraným výstavním šampionem, s mylnou představou, že tato štěňata budou obzvlášť "typově" krásná, že se budou výhodněji prodávat, či z nich budou možná také šampioni.
...pokračování zde

Byli jsme přitom...
Promoce neboli veřejné předání dalších vycvičených asistečních psů společností Pomocné tlapky se konalo 15.6. 2002 v domě Exodus ve Třemošné u Plzně. Je to již druhá pětice psů: 4 asistenční pro tělesně postižené občany a jeden canisterapeutický pro Mateřskou školu pro děti s kombinovanými vadami v Berouně.
...pokračování zde

Kouzlo oblastních výstav
Navštívili jsme OV Kutná Hora. Chtěli jsme srovnat úroveň organizace obyčejné OV s tou 10. jubilejní výstavou Retriever klubu CZ, která proběhla v sobotu 11.05. v zámeckém parku v Telči. Měli jsme několik otázek: Budeme tam také tak dlouho čekat na vpuštění do areálu? Bude tato výstava také zahájena s tak velkým zpožděním? Budou tu také chybět výsledkové tabule? Budou zde také jen 2 toalety pro několik stovek lidí? Co zde asi nenajdeme jsou zahraniční rozhodčí a jejich kritické posudky vystavovaných jedinců.
...pokračování zde